e-upisi u Dječji vrtić Sunce

Poštovani roditelji,

Grad Šibenik u suradnji s dječjim vrtićima na administrativnom području Grada, nastavlja provedbu

projekta eUpisa djece u dječje vrtiće. Riječ je o projektu koji

za cilj ima osigurati što jednostavniji i napredniji sustav za prijavu djeteta u dječji vrtić.

Kako krenuti s prijavom u sustav eUpisi?

Sustavu eUpisi ćete moći pristupiti u periodu od 08. travnja do 19. travnja 2019. na ovom  linku https://eupisi.sibenik.hr.

Svaki roditelj da bi elektronski prošao upis djeteta/djece u jaslice ili vrtić (bez obzira o kojem se programu radi) morat će proći registracijski proces koji ide sljedećim redoslijedom:

1. Otvaranje web stranice na kojoj se nalaze osnovne informacije o proceduri za otvaranje korisničkog računa.
2. Unos općih podataka (koje sustav pamti)

• Ime
  • Prezime
  • Korisničko ime
  • Inicijalna lozinka
  • Aktivna email adresa

3. Po završetku popunjavanja aktivacijskog procesa, koristite tipku SPREMI. Zatim vam sustav na mail adresu koju ste naveli u prijavi šalje aktivacijski link.

4. Po otvaranju linka za aktivaciju iz maila koji vam je sustav poslao potrebno je unijeti korisničko ime i lozinku koju ste sami definirali u prijavi. Nakon ovog koraka prijavljeni ste u sustav.

NAKON PRIJAVE U SUSTAV IMATE MOGUĆNOST PREGLEDA DETALJNIH UPUTA KAKO NASTAVITI SA PRIJAVOM DJETETA U VRTIĆ.

Za sve tehničke poteškoće ili potrebnu pomoć pri korištenju aplikacije na raspolaganju Vam je besplatni broj telefona 0800 2626,

ili e-mail: helpdesk@fleksbit.hr

Naglašavamo da mogućnost korištenja sustava eUpisi ne isključuje obavezu roditelja da u jednom trenutku vrtiću koje će dijete pohađati dostavi originalnu dokumentaciju na uvid.

Prije nego što krenete sa ispunjavanjem prijave i slanjem putem sustava eUpisi, preporučamo vam da pripremite sve podatke i dokumentaciju koju je potrebno priložiti prijavi.

OBAVEZNA DOKUMENTACIJA:

• Rodni list djeteta (preslika),
  • Uvjerenje o prebivalištu za oba roditelja i dijete (uvjerenje ne smije biti starije od 6 mjeseci),
  • Potvrda o obavljenom sistematskom zdravstvenom pregledu predškolskog djeteta prije upisa u dječji vrtić
  • Preslika iskaznice IMUNIZACIJE
  • Obrazac za inicijalni razgovor  (izdaje Vrtić) – preuzeti u Vrtiću ili sa web stranice Vrtića

DOKUMENTI KOJIMA RODITELJI ILI SKRBNICI DOKAZUJU PRAVO PREDNOSTI PRI UPISU

1. Elektronski zapis sa HZMO-a  kao dokaz o zaposlenju oba roditelja (umjesto radne knjižice); Potvrda o statusu redovnog studenta (ovjerava Visoko učilište), Rješenje o invalidnosti za invalide Domovinskog rata (izdaje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje)
  2. Rodni listovi ostale malodobne djece (preslika): prednost upisa imaju braća i sestre
  3. Za dijete s teškoćama u razvoju -  rješenje/nalaz i mišljenje Centra za socijalnu skrb i/ili druga  medicinska dokumentacija
  4. Dokaz o statusu samohrane/jednoroditeljske obitelji: smrtni list za preminulog roditelja, potvrda o nestanku drugog  roditelja ili rješenje Centra za socijalnu skrb o privremenom uzdržavanju, pravomoćna presuda o razvodu braka
  5. Potvrda Centra za socijalnu skrb da je dijete uzeto na skrb i uzdržavanje u udomiteljsku obitelj