Predstava Keko-Eko

Kad učimo o prirodi i opasnostima smeća

kroz igru i kazalište sreća je još veća

U srijedu 9.3. u matičnom objektu DV Sunce na Brodarici i u PO Lanterna u Rogoznici gostovalo je lutkarsko kazalište „Produkcija Z“ iz Splita s predstavom „KEKO EKO“.

U ovoj edukativnoj predstavi o očuvanju okoliša uživala su djeca i odgojiteljice.

Predstava na vrlo zanimljiv i poučan način djeci pokazuje važnost odgovornog odnosa čovjeka prema okolišu kroz priču o starcu Keku koji pazi na ljepotu i čistoću svoga grada. Smetlar Keko na zabavan način podučava najmlađe kako postupati s otpadom te kako koristiti posebne spremnike za različite vrste otpada. Djeca su imala priliku upoznati i Kekove prijatelje Marinu, Antu i Peru s kojima on na kraju osniva udrugu EKO.

Cilj ove predstave je podizanje ekološke svijesti kod djece, uključivanje i motiviranje djece za brigu o okolišu unutar, ali i izvan vrtića, kao i poticanje pozitivnih navika u postupanju s otpadom.

Kako nam je bilo možete pogledati u foto galeriji.