Sveti Nikola u našem vrtiću

I ove godine nije nas zaboravio posjetiti sveti Nikola - biskup, svetac, zaštitnik djece i pomoraca kako bi s prigodnim poklonima razveselio svu djecu u našem vrtiću.

Proteklog tjedna djeca iz Dječjeg vrtića Sunce u Brodarici i PO Lanterna u Rogoznici kroz razne aktivnosti pripremala su se za dolazak i doček svetog Nikole. Pisala su mu pisma, crtala ga, izrađivala lampione, učila pjesmice kako bi ga s pjesmom dočekala.

Sveti Nikola najprije je posjetio i obradovao djecu u matičnom vrtiću u Brodarici. Djeca su ga s veseljem dočekala. Sveti Nikola podijelio je poklone i zaplesao s djecom. U poslijepodnevnim satima brodom je tradicionalno doplovio u Rogozničku uvalu. Djeca, roditelji i djelatnici vrtića dočekali su omiljenog sveca i njegovu pratnju sa feralima na rivi kao i svake godine do sada. Ostatak večeri proveli smo u druženju, pjesmi i plesu.

Sveti Niko svijetom šeta traži djecu svoju

jer za svako dobro dijete ima stvarcu koju.

Tra-la-la-la, tra-la-la, doć’ će sveti Nikola,

Tra-la-la-la, tra-la-la, doć’ će sveti Nikola.

Fotografije iz Rogoznice možete pogledati u galeriji.