Prehrana djece u dječjem vrtiću Sunce planira se i provodi prema važećim prehrambenim standardima i normativima, koji su određeni "Programom zdravstvene zaštite djece, higijene i pravilne prehrane djece u dječjim vrtićima".

Jelovnik se sastavlja na tjednoj razini radi nabave svježih namirnica, te kao takav jelovnik može imati i odstupanja zbog dostupnosti namirnica.

U našoj kuhinji provodi se HACCP sustav kontrole.

Redovni 10-satni program djece u dječjem vrtiću sastoji se od  4 obroka: doručak, voćna užina, ručak i užina.

Smjenski 10-satni program djece u dječjem vrtiću sastoji se od 4 obroka: ručak, užina, voće i večera.

Svi obroci se pripremaju u našoj kuhinji od svježih namirnica, a velik broj namirnica je iz vlastitog uzgoja osnivača koji imaju prijavljeno OPG).