Dan grada Šibenika

Dječji vrtić Sunce tradicionalno svake godine u tjednu pred Dan grada Šibenika (29. rujna) obilježava njegov dan i blagdan njegova zaštitnika sv. Mihovila brojnim aktivnostima unutar i van vrtića.

Cijeli tjedan djeca u svim odgojnim skupinama upoznavala su se sa šibenskom tradicijom, legendom i simbolima Grada. Tako su izrađivala brojne likovne radove u kojima su isticali velike znamenitosti i simbole s kojima su se susretali u svome gradu (katedralu sv. Jakova, šibenske tvrđave, šibenski vez i dr.). Predškolci, kao veterani vrtića, svojim su prijateljima u mlađim odgojnim skupinama pripremili i igrokaz kojim su prikazali legendu o svetom Mihovilu, strašnom zmaju i Šibeniku. Uvježbali su i tekst pjesme „Šibenska noć“ koju su s radošću izvodili u raznim trenucima tokom dana. Pjesmu, čiji tekst donosimo i u nastavku, otpjevali su na glavnom gradskom trgu – poljani pred djecom iz drugih vrtića (DV Osmijeh i DV Žižula) te pred brojnim prolaznicima kojima su kasnije dijelili i simbolične poklone. Djeca su bila vrlo zadovoljna i sretna što su nekome poklonili upravo ono što su sami izradili.

ŠIBENSKA NOĆ

U zalivu malom tom, Šibenik spava,
nad njim se spušta noć, ponoćna tama.
Na rivi te čekan ja, kad ćeš mi doći,
uživat ćemo mi u šibenskoj noći!

Al gle, divnog mjeseca sjaj,
što obasjava kraj, lipi moj zavičaj!
Al gle, divnog mjeseca sjaj,
što obasjava kraj, lipi moj zavičaj!

Taj spomen ću nosit ja, u srcu svome,
taj divni Šibenik grad i naše more.
Na rivi te čekan ja, kad ćeš mi doći,
uživat ćemo mi u šibenskoj noći!