Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Vukovara

U našem vrtiću kroz primjerene aktivnosti s djecom je obilježena obljetnica Dana sjećanja na žrtve Vukovara, grada koji je simbol stradanja, patnje i herojske obrane.

Paljenjem svijeća djeca su zajedno sa svojim odgojiteljicama odala počast svim stradalnicima.

U petak, 17.studenog, dvorište našeg vrtića zasvijetliloje zapaljenim svijećama. Na taj način podržali smo inicijativu «I u mom gradu Vukovar svijetli» pokrenutu u Splitu davne 1999.godine i odali počast onima koji su stradali braneći Vukovar i Domovinu.

Odgoj za demokratsko društvo podrazumijeva čuvanje tradicijskih vrijednosti temeljenih na poštivanju različitosti i temeljnih ljudskih prava. Djeca već u najranijoj dobi spremna su razvijati socijalne vještine i učiti tehnike pregovaranja i tolerancije, što je dobar preduvjet za ostvarenje budućnosti u kulturi slobode i mira.