Posjet PU šibensko - kninskoj

U susret Danu policije, koji se obilježava 29. rujna, Dječji vrtić Sunce organizirao je posjet policijskoj upravi za Dane otvorenih vrata u četvrtak, 28. rujna.

Uzbuđeni, naši predškolci, pripremili su brojna pitanja i poneki rekvizit. Cilj posjete bio je da djeca upoznaju način rada policije te da policajce gledaju kao „prijatelje – pomagače“ što doprinosi pozitivnom stavu prema policiji kod djece.

Za početak su djeca gledala kako se naši policajci pripremaju i treniraju, a zatim su i sami izvodili vježbe i igrali uloge s policajcima. Imali su priliku upoznati se s opremom specijalne policije te i sami isprobati istu.

Igra nas je odvela i do policijskih kombija. Detaljno pregledanih i istraženih svih gumbića u vozilu, pod budnim okom policajaca, te onog najvažnijeg gumbića – onog koji nam je palio sirenu u kombiju. U velikom uzbuđenju, djeca su se izmjenjivala na policijskom motoru te su vrlo strpljivo pozirali. Upoznali smo se i s policijskim psom koji je djeci pokazao i nekoliko svojih vježbi.

Druženje smo zaključili s poučim animiranim materijalom, igrom i čašćenjem s raznim grickalicama i sokovima.

CITATI:

Volim policiju jer ona lovi lopove.“ (D.S.)

Volim policiju jer mi daju bombone i neće me staviti u zatvor.“ (J.J.)

Policajci love lopove i ja to volim jer se bojim lopova.“ (L.Z.)

Volim policiju jer oni nas čuvaju.“ (G.S.)

Oni nas čuvaju da nas lopovi ne ukradu.“ (I.Š.)

Moj brat lovi lopove, a ide tek u školu.“ (N.V.)