Program učenja engleskog jezika

Dijete svijet doživljava kao igru i kroz igru. Predškolsko doba je idealno vrijeme da djeci ponudimo mogućnost usvajanja engleskog jezika.

Dijete u ovom periodu uči na specifičan način, istražujući u svim situacijama u kojima se nalazi o stvarima koje pobuđuju njegov interes. Rani početak učenja stranih jezika ekvivalent je lakšem usvajanju jezika, a time i usvajanju pravilnijeg izgovora, tečnijeg ritma jezika i točnije intonacije. Usvajanjem stranog jezika pomažemo i učenje ostalih stranih jezika kao i učvršćivanje i osvješćivanje znanja o vlastitom jeziku i kulturi.

Ono što je najvažnije je da dijete kroz igru aktivno pobuđuje komunikaciju, razumijevanje i izražavanje na engleskom jeziku i da na takav način njeguje pozitivan odnos prema engleskom jezičnom izričaju, kulturnoj baštini i običajima.

Teme prate dječje interese ali istodobno slijede program redovnog programa vrtića kako bi djeci bilo prihvatljivije i lakše svladavanje tema s kojima se susreću.

Neke od tema s kojima će se djeca susresti u programu igraonice na engleskom jeziku su:

• Obitelj i dom
  • prijatelji